wtorek, 9 czerwca 2009

Mała zmiana planu, a raczej harmonogramu


Czy innym też się to zdarza, w ostatnich tygodniach setki myśli przelatywało mi przez głowę. Niby wiedziałam jaki następny wzór xxx zrobię, ale ciągle coś nowego pojawiało się przed moimi oczami, ktoś wrzucił jakiś nowy wzorek, ktoś inny wyhaftował piękny motyw, coś już znanego nagle mnie zaintrygowało .... zachowywałam się jak osiołek z bajki, któremu w żłoby dano, a on.... Zostawmy biednego osiołka, to ja nic przez ten czas nie robiłam, tylko planowałam i kombinowałam. Powinnam choć dokończyć już zaczęte prace, a tu nic, żadnej motywacji, powiedziałam bym nawet, że wstręt do igły.

Nowe czółenka zadziałały jak dopalacz, wspominałam już, że trochę pofrywoliłam, przygotowałam półprodukty, a dziś powinnam kupić brakujące dodatki i dokończyć dzieła. Przypadkiem też, przeglądając Just Cross Stitchers zobaczyłam coś co musiałam zrobić natychmiast, już w tej chwili :)
Pomysł bardzo mi się podobał, natomiast wzory do jego przyozdobienia już mniej, dlatego przewertowałam swoje zbiory aż trafiłam na odpowiednie, wg mnie oczywiście. Jak to bywa z przeróbkami, trzeba trochę pokombinować, policzyć i nie wiadomo jaki będzie efekt końcowy. Wieczorem udało mi się wyhaftować jedną różyczkę, haft na lnie obrazkowym 32 ct jedną nitką muliny, zabrakło mi jednego koloru na listki.


Oby ten drobiazg przełamał impas w robótkach, a w najbliższych dniach moi synowie zapowiedzieli wielkie porządki na komputerze. Ciekawe czy po formacie mój stan posiadania się nie zmieni, chyba bym im nie darowała. Aby tego nie oglądać idę dziś z Arkadiją i Madziulą do Wedla na czekoladę :)

3 komentarze:

 1. Krzysiu, ta róże to niezwykle ładna jest :-) Co to będzie?
  Sytuację, która opisujesz, znam dokładnie, jakbyś o mnie pisała :-)
  Ale ta róża, pokaż, co dalej.. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też się ostatnio specjalizuję w chomikowaniu wzorów na potem:))
  Śliczna ta różyczka, co będzie dalej?:)
  Trzymam kciuki za komputer!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy ten drobiażdżek. Co z niego będzie? Karteczka?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...