niedziela, 1 grudnia 2013

Świąteczne przygotowania


    Zawsze marudziłam przed świętami, nie lubiłam przygotowań, wielkiego sprzątania, gotowania, tego całego zamieszania, że trzeba terminowo i na zadany temat. Może to były jakieś przeczucia, znaki, że moje święta już zawsze będą czasem trudnym, bez radosnego świętowania.

   Ubiegłorocznych potwornie się bałam, wiedzieliśmy, że to ostatnie nasze wspólne Boże Narodzenie i urodziny Adama, bałam się tego co mieliśmy sobie do powiedzenia, nie wiedziałam jakie życzenia można złożyć osobie, która właśnie odchodzi. Nie mogłam sobie wyobrazić co czuje Adam.
        Może On dlatego uciekł przed świętami.
  
    Tegoroczne będą smutne, już są smutne. Chciałam zostać z synami w domu, sami spędzilibyśmy ten czas. Ostatnio bardzo lubię być w domu, czytać, gotować, leniuchować.... ale nie wiem ile jeszcze świąt dane mi będzie spędzić z moimi rodzicami. Nagle zdałam sobie sprawę ile mają lat. Czują się dobrze, młodo, są sprawni, zdrowi jak na ten wiek. Niedawno  mama miała mały wypadek na własnym podwórku i choć skończyło tylko się na bólu i krótkim zabiegu to dotarło do mnie, że wszystko zdarzyć się może. Mam jednak nadzieję, że  wspólnych świąt jeszcze trochę przed nami, moja rodzina ma chyba niezłe geny ;)

   Miało być o przygotowaniach świątecznych, a zrzędzę, ale w takim nastroju dziś się obudziłam. Przygotowania zaczęłam od karteczek, potem może trochę pierniczków upiekę, jakieś nowe drobiazgi do zawieszenia zrobię, byle tylko nie dopadło mnie lenistwo.


  Kartki na wzór sprzed kilku lat, nie mogłam wymyślić nic nowego. 


  Nowe są jednak papierki z Galerii Papieru oraz format kartki, węższe niż kiedyś.


  W Zielonej Kamienicy kupiłam papier ze świątecznym tagami, więc poszłam na łatwiznę, bo wystarczyło je tylko wyciąć i wpasować w kartonik.


Papier w krateczkę z zakupów sprzed lat, bardzo mi się wtedy podobał, ale nic nie mogłam z niego wymyślić, tym razem sam się nawinął pod rękę, tzn. nożyczki.


Napisy od niezawodnej Joli, dziękuję :)


7 komentarzy:

 1. Krysiu, Twoje karteczki jak zwykle piękne i zachwycające.

  OdpowiedzUsuń
 2. Krzysiu !!! Dobrze, że sobie "pomarudziłaś", choć ja nie odbieram tak twoich słów. Spotkajcie się z całą Rodziną, to na pewno Ci pomoże radośniej przeżyć nadchodzące Boże Narodzenie. Wiem, jakie to trudne....
  Kartki prześliczne; papiery w kratkę kupiłam kolejny raz. Tylko jakoś nie chciały się same zamienić w kartki, które należałoby już wysyłać.
  Pozdrawiam słonecznie, ściskam mocno i życzę mimo wszystko radosnego Adwentu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Krzysiu, kartki przepiękne:)

  Moje myśli w świąteczny czas będą przy Tobie.

  Krzysiu, i wiesz co? zapomniałam:) teraz i się przypomniało:) napiszę email w tym tygodniu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne karteczki, A Święta z Rodzicami to świetny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ściskam mocno i po cichu zachwycam się kartkami :-) Ja też, odkąd zabrakło mojej Mamusi, inaczej postrzegam upływ czasu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Krzysiu !!!
  Życzę Wam dobrego Nowego 2014 Roku - zdrowia, radości i zwykłego ludzkiego szczęścia !!!
  Ściskam mocno i pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...