sobota, 23 listopada 2013

Ateciaki dwa


     Z duuużym poślizgiem wrzucam  zdjęcia swoich ostatnich dwóch październikowych karteluszek na wyzwania ArtGrupy ATC

      Boei  jesień kojarzy się z dzieciństwem stąd temat                          "Z wizerunkiem dziecka",  miał też zawierać jakiekolwiek pismo. 


    Podążyłam tym tropem i wróciłam do swego dzieciństwa,  kolorowe liście, pismo ręczne czyli moja szkoła: stalówka, elementarz, a w nim dzieci Ala i Ola ;)
Temat drugi zaproponowała Rudlis "Lubię szyć".


    Dodatkowe wymagania to 3 elementy związane z szyciem i coś materiałowego, co należy zamieścić w opisie słownym. W moim wypadku materiałowe są: wstążka, koronka i skrawek czerwonej tkaniny w białe kropeczki nawinięte na malutkie bobinki. Elementy szyciowe to: guzik, metalowa przewieszka- nożyczki/ bobinka z nitką, przeszycia maszynowe, miniaturka wykroju wycięta ze starej gazetki " Wykroje i wzory" oraz naparstek, igła i nożyce na tagu.


    Tkanina w białe groszki na czerwonym tle to chyba nie tylko moje marzenie.  Miałam taki pierwszy kostium na plażę uszyty przez sąsiadkę, był uroczy, z falbankami,  dwuczęściowy + narzutka, choć góra pełniła wtedy jeszcze tylko rolę dekoracyjną ;) Znowu nawiązałam do dzieciństwa.


wtorek, 5 listopada 2013

Pledzik Benia


     Mały Bernard, braciszek Leonarda, urodził się już ponad tydzień temu. Pledzik ukończyłam zanim jeszcze  maluszek pojawił się na świecie, nie mogłam go jednak wcześniej sfotografować, bo ostatnio  domu nie oglądam w świetle naturalnym.       Od szydełka się odzwyczaiłam, dlatego obawiałam się czy dam radę, ale poradziłam sobie. Można było lepiej ? pewnie, że można i jeśli tylko zabiorę się za szydełko ponownie nie popełnię już tych samych błędów. Będą inne ;)))


    Niewyrobioną rękę widać,  ale wybrałam też niewłaściwą włóczkę. Chciałam czystą, grubą bawełnę, w efekcie mam dość ciężki kocyk, a nici zużyłam dużo więcej niż się spodziewałam.


   Rozmiary to ok. 90 x70 cm, zużyłam 11 motków / 50 g  nitek kolorowych oraz ponad 7 białych. 
Mam nadzieję, że spodoba się Beniowi, choć bardziej mi zależy na opinii jego mamy ;)))
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...